ČASTÉ OTÁZKY – LPG TELO

Čo je to LPG Endermologie?

LPG je neinvazívna francúzska technológia vyvinutá pre formovanie dokonalých kriviek vášho tela. Je považovaná za jednu z najefektívnejších techník v estetickej medicíne v rámci formovania postavy a redukcie celulitídy.

Ako dlho trvá jedno ošetrenie LPG Telo?
  • LPG Alliance je 4. generácia (najmodernejšia) francúzskych prístrojov, ošetrenie trvá 40 minút, tým pádom stíhame ošetriť 3-4 partie (bruško, zadok, stehná spredu a zozadu). LPG Alliance je najefektívnejší prístroj LPG na svete a výsledky sú viditeľné už po troch ošetreniach.
  • LPG CelluM6 je 3. generácia francúzskych prístrojov, ošetrenie trvá 30 minút, tým pádom stíhame ošetriť 2-3 partie.
Aké ošetrenia si môžem vybrať?

Vybrať si môžete ošetrenie Endermologie – Telo (Lipomassage)  alebo ošetrenie Endermologie – Tvár (Endermolift).

Lipomassage – ošetrujeme stehná, boky, sedacie svaly (zadok), celú časť brucha, horné končatiny – paže, chrbát a vlasovú časť hlavy.

Endermolift – ošetrujeme tvár, krk, dekolt, poprsie, ruky – chrbát ruky.

Aké programy si môžem vybrať?

Estetické programy – formovanie postavy, odstránenie celulitídy, zoštíhlenie, pooperačné ošetrenia, popôrodné ošetrenia.

Fitness programy – vyrysovanie svalov, zahriatie pred tréningom, rekonvalescencia, strečing.

Relaxačné programy – relaxácia a antistresová masáž pre unavené nohy.

Ako často môžem absolvovať ošetrenie LPG Telo?

Odporúčaný počet procedúr pre viditeľné a dlhotrvajúce výsledky je 2-3 týždenne.

Koľko ošetrení je potrebných, aby bolo vidieť prvé výsledky?

Dosiahnutie viditeľných výsledkov je u každého klienta individuálne. Niekto vidí výsledky hneď po prvom ošetrení, ale väčšinou výsledky začínajú byť viditeľné po 3-5 ošetreniach.

Koľko ošetrení je potrebných absolvovať pre výrazne a dlhotrvajúce výsledky?

Vhodné je absolvovať 10-15 ošetrení intenzívne. Všetko záleží od veku, váhy, zdravotného stavu. Niekto potrebuje absolvovať pre želaní účinok ošetrení viac, niekto menej. Po dosiahnutí želaného výsledku sa odporúča 1-2 krát  za mesiac absolvovať jedno udržiavacie ošetrenie.

Aký problém procedúra rieši?

Endermológia je jediná technika, ktorou je možné uvoľniť tuk usadený pod najvrchnejšou vrstvou pokožky, ktorú nie je možné odstrániť ani diétou, cvičením, či liposukciou. Vysoká klinická efektivita tejto metódy spočíva v redukcii edému lymfodrenážnou technikou, stimuláciou a normalizáciou cievneho zásobenia, zlepšením bunkového metabolizmu a aktiváciou lipolýzy.

Aký je priebeh procedúry?

Endermológia spája v sebe pôsobenie dávkovaného vákua a valčekovej masáže. Pracovná hlavica prístroja s dvoma úplne nezávisle poháňanými valčekmi vytvára takzvanú „vákuovú vlnu“, ktorá sa posúva pomocou samohybnej hlavice dopredu, dozadu, do strany alebo diagonálne. V závislosti na zvolenom programe je procedúra doplnená stálou alebo impulznou aspiráciou. Prístroj je vybavený systémom kontroly procedúry, ktorý umožňuje nepretržite sledovať silu záberu na kožnú riasu, ako aj samotnú efektivitu zákroku.

Čo môžete od procedúry očakávať?

Výsledkom ošetrenia je evidentné zlepšenie textúry kože, jej tonus aj elasticita. Vďaka stimulačnému efektu na kolagénne vlákna a elastín, sa zmenšuje prejav fibrózy. Dochádza tak k odstráneniu podkožného tuku, zlepšeniu telesnej formy a celkovému zoštíhleniu postavy.

Čo musím mať počas ošetrenia na sebe?

Počas ošetrenia budete mať na sebe špeciálny overal „Endermowear“, ktorý sa používa počas celej kúry. Je dôležitý nielen z pohľadu hygieny, ale aj na zníženie trenia hlavice prístroja na tele, ochranu znamienok na tele, ale predovšetkým na zvýšenie účinku, kedy sa hlavica prístroja na povrch tela dôkladne prisaje a tým je masáž účinnejšia.

Kedy je vhodné absolvovať ošetrenia?

Ošetrenia tela a tváre sú vhodné kedykoľvek v priebehu roka. Ale obzvlášť vhodné je absolvovať ošetrenie tela pred letom, keď sa chystáme do plaviek a chceme vylepšiť svoje krivky, alebo pred významnou udalosťou v živote ako je svadba, ples, stužková… Ošetrenie tváre je výborné napríklad po lete na regeneráciu pleti po opaľovaní, ale tiež pred významnými udalosťami, kedy chceme vyzerať mladistvo a sviežo, bez známok stresu. Vhodné sú tiež po náročných obdobiach či športových výkonoch na regeneráciu.

Je potrebné robiť niečo pre dosiahnutie želaných výsledkov?

Áno, zvýšiť príjem tekutín, vyvážená strava, viacej pohybu a zdravý životný štýl sú všetko faktory, ktoré Vám pomôžu k dosiahnutiu skvelých výsledkov. 

Od akého veku sa danú procedúru odporúča absolvovať?

Procedúru odporúčame podstúpiť od veku 18 rokov. Je vhodná nielen pre dámy, ale aj pre pánov.

Je ošetrenie bolestivé?

Uisťujeme Vás, že ste v najlepších rukách. S našim skúseným a vyškoleným personálom, možnosťou meniť intenzitu ošetrenia vďaka technológii prístroja, nebudete cítiť bolesť. Ošetrenie je neinvazívne, relaxačné, nezahŕňa lekárske procedúry ani použitie chemických látok.

Môžu spomínane ošetrenia absolvovať aj muži?

Samozrejme, aj keď muži nie sú náchylní na vznik celulitídy, aj ich pokožka stráca pevnosť prípadne sa im ukladá tuk a ošetrenie im môžu výrazne pomôcť k zoštíhleniu. Klinické štúdie potvrdili výborné výsledky u mužov na problémových partiách, akými sú napríklad brucho a tukové vankúšiky vzadu na bokoch.

Čo v prípade, ak som sa objednal/a na daný termín a nemôžem sa naň dostaviť? Viem zrušiť termín aj hodinu pred termínom ošetrenia?

Ak sa nebudete môcť dostaviť na objednaný termín ošetrenia, objednávku môžete zrušiť telefonicky alebo prostredníctvom našich sociálnych sietí najneskôr 24 hodín pred termínom ošetrenia. Ak termín nezrušíte včas automaticky Vám prepadne.

Aké sú kontraindikácie?

Celkové kontraindikácie pre LPG Endermologie ošetrenie tela:

rakovina

infekcie

zápaly

prípravky na riedenie krvi

obehové poruchy a poruchy krvi

tehotenstvo

flebitída – zápal žíl

 

Miestne kontraindikácie pre LPG Endermologie:

rosacea

kŕčové žily a žilky

kožné lézie, preležaniny, vredy

hypertrofické, alebo keloidné a čerstvé jazvy

kĺbové a svalové lézie v akútnej fáze

hormonálne implantáty

chirurgický zákrok na žilách (za prvé 2 mesiace)

stavy po čerstvej estetickej chirurgii (terapeutické programy)

© 2023 Wellfit Nitra